Regulamin

Wstęp

Sklep internetowy k-wax, działający też jako sklep fizyczny w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 32, gdzie sprzedawane są zarówno towary nowe jak i używane. Wszystkie ceny są cenami brutto (zawierają podatek VAT) w polskich złotych (PLN). Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia (oznacza to, że nawet jeśli po złożeniu zamówienia cena ulegnie zmianie (np. okaże się za niska z powodu błędu przy wprowadzaniu do oferty) to klientowi zostanie sprzedana po cenie z jego zamówienia).

Zakładanie konta

Do dokonania zamówienia w naszym sklepie możliwe jest założenie konta. Aby założyć konto niezbędne jest podanie unikalnego loginu oraz hasła. Dane osobowe uzupełniane są w późniejszym etapie.

Polityka prywatności / RODO

Informujemy, że składając zamówienie i zakładając konto w naszym sklepie wyrażasz zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w naszej bazie danych. Wszystkie dane są zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi standardami i zapewniamy, że przetwarzamy je wyłącznie w celu realizacji zamówienia i nie będą udostępniane żadnym firmom trzecim – ani teraz, ani w przyszłości. Zgodnie z polskim prawem klient ma możliwość wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz usuwania z naszej bazy danych. W przypadku napotkania problemów z poprawieniem danych lub ich całkowitym usunięciu z bazy – prosimy o kontakt na adres kwax.records@gmail.com lub nr tel. 519792127. 

W związku z obowiązującymi od 25 maja 2018r., nowymi przpisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), pragniemy poinformować o następujących postanowieniach: 
1. Administratorem danych osobowych jest k-wax Łukasz Tomaszewski, ul. Ratajczaka 32, 61-816 Poznań, NIP: 9721209195 
2. Sklep internetowy k-wax gromadzi jedynie niezbędne dane do prawidłowego funkcjonowania sklepu. 
3. Dane osobowe przekazywane są jedynie do podmiotów odpowiedzialnych za współrealizację zamówienia (Poczta Polska, kurier, paczkomaty InPost).

Opłaty za wysyłkę

Przy zamówieniach na towary doliczamy koszty wysyłki – kalkulator cen znajduje się w koszyku. Wysyłki dokonujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz paczkomatów InPost. Po wcześniejszym ustaleniu istnieje możliwość wysyłki w innej formie – preferowanej przez klienta.

Formy płatności

Za zamówienia możesz zapłacić przelewem zwykłym, płatnością natychmiastową (PayU), PayPalem oraz za pobraniem. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT, co należy zaznaczyć w uwagach do zamówienia.

Czas i forma realizacji zamówienia

Zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwie terminie, zazwyczaj nieprzekraczającym 48h od zaksięgowania wpłaty lub deklaracji wysyłki za pobraniem. W sytuacjach wielokrotnego zamówienia tego samego (ograniczonego dostępnością) towaru, istnieje możliwość redukcji zamawianych ilości. W sytuacji płyt “na zamówienie” czas oczekiwania może się wydłużyć. Przy każdym takim zamówieniu klient otrzyma mailową informację o czasie realizacji lub informację, że płyta jest już niedostępna u dystrybutora.

Formy płatności

Oferujemy trzy sposoby płatności:

  • Przelew – bezpośrednio po finalizacji zamówienia na stronie zostają wygenerowane dane niezbędne do wykonania przelewu. Ponadto otrzymasz e-mail z potwierdzeniem zamówienia i danymi bankowymi do przelewu. Przelewu należy dokonać w terminie do 7 dni po złożeniu zamówienia. W tytule przelewu należy podać swój login oraz nr ID zamówienia. Przelewu należy dokonać na poniższe konto: ING Bank Śląski09 1050 1520 1000 0092 6777 0023
  • Płatności natychmiastowe – za pośrednictwem serwisu PayU oraz PayPal. Są one gwarantem bezpieczeństwa i szybkości dokonywanych przelewów.
  • Przy odbiorze – zapłacisz za przesyłkę doręczycielowi przy odbiorze.

Reklamacje i zwroty

Wszystkie towary w naszej ofercie objęte są gwarancją producenta. Jeżeli zdarzy się, że po otrzymaniu przesyłki wykryjesz jakieś wady techniczne lub uszkodzenia mechaniczne powstałe podczas dostawy, skontaktuj się z nami – odpowiemy w ciągu dwóch dni roboczych. Wymienimy produkt na pełnowartościowy lub, jeśli nie będzie to możliwe, zwrócimy Ci pieniądze. W przypadku niezgodności towaru z zamówieniem również prosimy o kontakt – oczywiście wymienimy niewłaściwy towar na zamówiony (jeśli mamy go na stanie – w ciągu 2 dni od otrzymania zwrotu). W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, jako klient masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zgodnie z prawem zwracane w tym trybie płyty LP, 2xLP oraz CD zostaną przyjęte tylko i wyłącznie wtedy, gdy będą odesłane nierozpakowane (nierozfoliowane). W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać na własny koszt na adres sklepu. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć paragon oraz pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy (wraz z numerem konta bankowego, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę). Po otrzymaniu takiej przesyłki w ciągu 7 dni roboczych sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na podane konto bankowe. Koszt wysyłki oraz odesłania towaru nie podlega zwrotowi.